Apple, 5G’li iPad Pro ve Mini-LED Ekranlı iPad Pro’yu 2021’e Geciktirdi

Apple, 5G’li iPad Pro ve Mini-LED ekranlı iPad Pro’yu 2021’e bırakmış gibi gözüküyor.  Apple, bu yıl iPad Pro serisini bir A12Z biyonik çip, bir LiDAR tarayıcı ve ultra geniş açılı bir tetikçi ile yeniledi. Bununla birlikte, şirketin iPad Pro serisini bu yıl 5G bağlantısı ve daha hızlı 5nm A14 biyonik çip ile iPad Pro serisini yenilediğine dair söylentiler var. Şimdi, Apple, bu 5G iPad Pro yenilemesinin lansmanın başlamasını, koronavirüs pandemisi nedeniyle gelecek yıla erteleyebilir gibi gözüküyor.

Apple büyük olasılıkla şu anda 5G iPhone 12 serisinin geliştirilmesine öncelik veriyor ve şu anda sınırlı kaynaklarla çalıştığı için, diğer daha az önemli ürünlerinin piyasaya sürülmesini ertelemeye karar vermiş gibi gözüküyor.

Apple’ın iPad serisini yılda iki kez yenilemesi çok nadirdir. 2020’nin başlarında iPad Pro yenilenmesi büyük bir gelişme değildi ve belki de Apple’ın yıl sonunda tekrar yenilenmeye gitmek istemesinin sebebi buydu. Ancak hakim olan ev koşulları ve görüntülü görüşme/toplantılardan gelen çalışmaların artması göz önüne alındığında, Apple’ın 10.2-inç iPad’ini ve iPad Air serisini yılın ilerleyen zamanlarında çıkarması daha mantıklı olacaktır.

Apple, MacBook’lar ve iMac’ler de dahil olmak üzere Mini LED ekranlara sahip diğer ürünler üzerinde çalışıyor ve bunların birçoğunun 2020 veya 2021 başlarında piyasaya sürülmesini planlıyor. Küresel salgın göz önüne alındığında, Apple bazı ürünlerinin lansmanın tarihini yeniden planlanması muhtemeldir.

 

  • Leave a Comment